Встановлення електричного лічильника

Встановлення електричного лічильника

Електролічильники та їх встановлення поділяються на два типи:

• Встановлення електронних лічильників;
• Встановлення індукційних лічильників;

Установка лічильників електроенергії:

counterВстановлювати електролічильник необхідно в легкодоступних місцях для зручності обслуговування і зняття показань електролічильника. Так само в місці для установки електролічильника повинна підтримуватись температура в зимовий час не нижче 0 ° С і по навколишніх умовах з рідко допустимим перевищенням + 40 ° С.

Встановлення електролічильників промислового виконання повинні бути встановлені в сухих приміщеннях і не містити агресивного середовища.

За загальними правилами використання електролічильників допускається встановлення лічильників в неопалювальних приміщеннях, а також в електричних щитах зовнішньої установки на опорі. За даних умов експлуатації електролічильників має бути передбачено їх постійне утеплення в зимовий час. Дані умови можна забезпечити установкою електролічильників в утеплених шафах або спеціальних термокожухах з нагрівальним елементом.

Висота монтажу електролічильника повинна бути в межах 90-170 см. Також допускається висота встановлення лічильників електроенергії менше 80 см., Але не менше 40 см.

counter01Для лічильників електроенергії бажано передбачати шафу, яка зачиняється на замок та з оглядовим віконцем на рівні циферблата. Дані умови необхідні для запобігання механічних пошкоджень і забруднень, а також для запобігання доступу сторонніх осіб (на сходових клітках, тамбурних приміщеннях тощо). Також при необхідності встановлення трансформаторів струму необхідно передбачити їхній монтаж в закриту шафу. Установка електролічильника в приватному будинку або квартирі допускається не в шафі, а на накладному щитку.

Місце установки електролічильника повинно бути забезпечено зручним доступом до нього для зняття показань або заміни електролічильника. Конструкція кріплення електролічильника повинна забезпечувати можливість зняття і встановлення електролічильника з лицьового боку.

Для безпечної заміни або зняття електролічильника в електромережах напругою до 380 В повинна передбачатися можливість відключення електролічильника встановленими до нього автоматом. Для трьох фазних електролічильників має передбачатися зняття напруги з усіх фаз приєднаних до електролічильника.

Встановлення лічильників на лінійну напругу:

У разі використання трансформаторів струму при напрузі до 380 В., вони повинні встановлюватися після комутаційних пристроїв по напрямку потоку потужності.

Заземлення або занулення електролічильників та трансформаторів струму необхідно виконувати відповідно до регламентних вимог ПУЕ та ПТБЕС по установці заземлення. В даному випадку нульові і заземлюючі провідники від лічильників і трансформаторів струму напругою до 1000 В., до найближчої збірки затискачів повинні бути мідними.

У разі використання на об’єкті декількох приєднань з окремим обліком електроенергії на передніх панелях електролічильників повинні матися підписані бирки з назвою приєднань.

Увага!!! При покупці електролічильника будьте уважні, в комлектации електролічильника має йти вся необхідна документація (паспорт, чек з гарантією). Надалі дані документи можуть знадобитися для реєстрації електролічильника в місцевому управлінні енергозбуту.

Вартість робіт по встановленню та заміні електролічильників ви можете подивитися в розділі прайс лист на електромонтаж

TSC

Technics Systems Company - ремонт баштових кранів, розробка систем автоматизації, монтаж та налаштування електричних схем в усіх галузях де задіяна електроенергетика. Встановлення відеоспостереження, електрообладнання, охороних, домофонних систем та систем розумного дому.

Контакти


097 494 91 81, 050 166 90 52
office.tscompany@gmail.com

Back to Top